חלב עיזים לתינוקות – הגיע זמן לתת מוצרי חלב לתינוק שלך? נסי חלב עיזים

מאת: משק צוריאל

ההמלצה להתחיל להאכיל תינוקות מוצרי חלב, ובפרט חלב עיזים הינה החל מסוף חודש תשיעי, בשלב זה אפשר להציע גבינות עיזים ויוגורט, ובהמשך בגיל 12 חודשים גם חלב לשתייה.

מוצרי החלב משמשים בגיל זה ארוחה משביעה ומזינה המספקת רכיבי תזונה כמו חלבון, שומן, סידן, ויטמין A ועוד, החיוניים לגדילה והתפתחות של התינוק.

מומלץ להתחיל להוסיף לתזונה של התינוק חלב עיזים לתינוקות כשיגיעו לגיל 9 חודשים (כמו חלב בקר) ויש לזכור כי, ההנחיות להוספת מזונות משלימים לתזונה של התינוק , קשורות ביכולת הפיסיולוגיות של מערכות התינוק לחוות את האתגר של חשיפה למזון חדש. מערכת העיכול, החיסון ואחרות צריכות להיות בשלות ומסוגלות להתמודד עם המזון החדש ולכן המעבר הוא מותאם גיל והדרגתי.

מוצרי חלב עיזים – התחלה טובה לתינוקות

  • התחלה קלה לעיכול

הרכב החלבונים והשומנים בחלב העיזים יוצר שילוב יעיל ופשוט אשר מקל על פעולת העיכול.

חלב ויוגורט עיזיםהמבנה וההרכב של חלבון חלב העיזים הינו בעל יכולת עיכול גבוהה שתורמת לניצול מיטבי. כתוצאה מכך, נותרות פחות שאריות של חלבון במערכת העיכול, שאריות שיכולות לגרום לאי נוחות דוגמת גזים וכדומה . 2,1*

 גם הרכב השומנים בחלב העיזים קל יותר לפירוק. השומן המצוי בחלב עיזים בנוי מטיפות שומן קטנות, המתפזרות באופן יעיל במערכת העיכול, דבר המאפשר להם להתפרק באופן קל יותר. השומן יכול להיות מנוצל בצורה טובה ותורם לגדילה והתפתחות טובה. 4,3*

הרכב ייחודי זה של החלבון והשומן יוצר שילוב שתורם לעיכול יעיל וקל יותר,הופכת את חלב העיזים לחלב אידיאלי להסתגלות פעוטות לצריכת מוצרי חלב.

  • חלב עיזים לתינוקות – התחלה תזונתית מצוינת:

  1. חלבון- מושלם לצרכי בנייה והתפתחת של הפעוט – יוגורט וגבינות עזים הם מקור תזונתי מצוין לחלבונים בעלי איכות תזונתית גבוהה, כלומר מכילים חומצות אמינו שהפעוט אינו יכול ליצר בעצמו ונזקק להם לצורך בנייה של כל רקמות הגוף. חלבון בעל איכות גבוהה מאפשר ניצול מיטבי בגוף לצורך בנייה והתפתחות.
  2. חלב עיזים הינו החלב היחיד למעט חלב אם, המכיל טאורין- חומצת אמינו הנחשבת חיונית בתינוקות. חלב עיזים ומוצריו מכילים חומצות אמינו חופשיות (רכיב בסיסי לבניית חלבונים), אילו נספגות מהר יותר בגוף. לחומצות אמינו אילו  תרומתה לגדילה של מערכת העיכול ואספקה של רכיבים חיוניים לפעילות מערכת העצבים. 4*. בנוסף להרכב חומצות האמינו היחודי בחלב עיזים, חלבוני חלב עיזים הינם בעל מבנה המאפשר ספיגה קלה ויעילה בגוף.
  3. סידן – חלב עיזים מכיל באופן טבעי  10% יותר סידן, הנספג באופן מיטבי. סידן חיוני ,כידוע, לעצמות והשלד של התינוק הנבנות וגדלות.
  4. ויטמינים ומינרלים (נותנים עוד ערך… תזונתי) – חלב עיזים עשיר בויטמינים כמו: ויטמין B2 וויטמין A, וכן מינרלים כמו:  אשלגן ומגנזיום. ויטמין A הינו ויטמין החיוני לתפקוד מערכת הראייה והחיסון. ויטמין B2 שייך למשפחת ויטמיני B- הוא משתתף בתהליכי יצירת אנרגיה מפחמימות, משומן ומחלבון.
  5. נוקליאוטידים – עוד קורטוב של טוב תזונתי. חלב עיזים עשיר, בדומה לחלב אם, בנוקלאוטידים החיוניים במצבי גדילה. נוקלואוטידים הם יחידות המבנה של הדנ”א, החומר הגנטי התורשתי המצוי בכל תא ותא. במחקרים נמצא כי הנוקלאוטידים חיוניים למטבוליזם של הכבד, המוח, מערכת העיכול והחיסון. 3*
  • התחלה  מההה- חזקת

חלב משמש להזנה אולם גם להעברה של גורמי חיסון הדרושים להתפתחות והתגברות מערכת החיסון של התינוק והפעוט לקראת ‘קפיצתו לחיים’, כלומר לסביבת החיים המאתגרת אותו בחשיפה למזהמים, חיידקים ווירוסים ואיתם ההתמודדות עם מחלות הילדות.

מקורות מסורתיים שונים, בני זמננו וקדומים יותר, הפליגו בשבחי חלב העז כמזור לתחלואה המערבת את חלל הפה. ממחקרים עולה שגורמי חיסון שונים בחלב עיזים, גם מפוסטר, מועילים לבני אדם במניעת זיהומים ודלקות ובטיפול בהם.

ההשערה היא כי חלב עיזים מכיל חלבונים, אשר מעלים את עמידות הריריות בפה בפני התפשטות מחלה. מחקר ישראלי שנערך בהשתתפות 60 פעוטות וילדים, בדק את התרומה הבריאותית של חלב עיזים מפוסטר לילדים עם מחלה וירלית בחלל הפה ומצא כי קיים שיפור בהרגשה הכללית וההיענות לשתיה ואכילה בקרב ילדים, ששתו חלב עיזים במהלך המחלה. במחקר קליני זה ההנחה הייתה כי חלב עזים מפוסטר, לעומת חלב בקר מפוסטר , יקצר את משך הופעת התסמינים ויקל על הכאב הנגרם לילדים, אשר לקו במחלה נגיפית המערבת את חלל הפה.

נמצא כי לגבי ילדים אשר טופלו בחלב עיזים דיווחו ההורים על שנוי משמעותי יותר בהרגשה הכללית בילדם במהלך היממה של הטיפול (p=0.04) ואכן אותם ילדים נזקקו פחות לתרופות להקלת חום ו/או כאבים, בהשוואה לחבריהם בקבוצה שטופלה בחלב בקר (P=0.09). הבדלים אלו נמצאו משמעותיים סטטיסטית.

ממצאי המחקר מעידים על נטייה, לשיפור בהרגשה הכללית וההיענות לשתיה ואכילה בילדים, ששתו חלב עיזים במהלך מחלה נגיפית המערבת את חלל הפה. מכאן, ניתן לומר כי, חלב עיזים מומלץ לתינוקות והינו בעל השפעה חיסונית שיכולה לתרום לבריאות הפעוט.

 להדפסת קופון התנסות

 

מקורות:
1 Haenlein GFW. Goat milk in human nutrition. Small Ruminant Research. 2004;51:155–63. 2 Barrionuevo M, Alferez MJ, Lopez AI, Sanz SM, Campos MS. Beneficial effect of goat milk on nutritive utilization of iron and copper in malabsorption syndrome. J Dairy Sci. 2002;85:657-64. 3 Iwamori M, Takamizawa K, Momoeda M, Iwamori Y, Taketani Y. Gangliosides in human, cow and goat milk, and their abilities as to neutralization of cholera toxin and botulinum type A neurotoxin. Glycoconj J. 2008;25:675-83. 4 רובין מ,פרובר ו,מודעי ש,בסלר ח,סמנטנה ז,מנדלסון א,קרסו י .יכולת אנטיויראלית של חלב עזים והשפעות IN VITRO על תפקודם של תאי מערכת החיסון האנושית. המרכז למחקר רפואי ע”ש פלסנשטיין מכון למחקר, הפקולטה לרפואה ע”ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב. 5 Campos MS, Lopez-Aliaga I, Alferez MJ, Nestares T, Barrionuevo M. Effects of goats’ or cows’ milks on nutritive utilization of calcium and phosphorus in rats with intestinal resection.Br J Nutr. 2003;90:61-7

צפו במתכון לסלסט חלומי